З давніх-давен українці любили й шанували різні рослини, вірили, що кожна з них має свою власну душу і особливі енергетичні властивості. Рослини користувались у русинів особливою повагою і шаною. Ніколи без потреби не можна було псувати рослин а, якщо необхідно зібрати трави для лікування чи їжі, промовлялись особливі заговори, щоб Земля-Мати дозволила залишити цілющі властивості збираних рослин.

А кожна рослина має особливе значення не лише, як лікувальна, а й як оберіг. Тому, якщо ви вирішили власноруч створити оберіг, варто знати такі речі:

Для виготовлення оберегів використовується тільки насіння. Насіння є носієм особливої життєвої сили, зконцентрованої в маленькій зернині. Окрім того, збір насіння не пов’язаний з псуванням живої рослини, що забезпечує найкраще збереження чистої життєвої енергії. Високий вміст життєвої еергії, котра заряджає оберіг, мають усі насіннях: пшениця, жито, просо, овес, кукурудза, гречка, гарбуз, тощо. Все це насіння може використовуватись у рослинних оберегах, але є рослини, котрі мають особливі властвості і можуть наділити ними оберіг:

Калина (засушена з зернятком) – за давнім повір’ям, лелеки розносять по світу насіння Дерева Життя. Це насння – душі майбутніх діточок. Але, не завжди лелеці вдається донести насіння до місця призначення. Життя складне. Тому, іноді, лелеки втрачають зернятко. Але там, де воно впало на землю, там проросла калина. Кетяги калини – один із найсильніших оберегів, котрі оберігають сім’ю і надають родючості і плодовитості.

Дуб (жолудь) – дерево Перуна. Це дерево наділяє життєвою силою. Дуб охоронець роду. За міфами, Перун підпер небо на дванадцять стовпів. Цими стовпами стали велетенські дуби. Тому дуб і його насіння (жолудь) надає неабиякої сили оберегу.

Акація (зернятко-пелюстка)– плодючість. Акація вважається оберегом від бездітності. Вона надає сили взаємному коханню, захищає від любовної магії, приворотів і вінців безшлюбності.

Кріп (насіння)– захистник від злого ока. Сильний оберіг від пристріту та псування, взагалі від дії будь якої чорної магії.

Мак (насіння) – здавна висаджувавсі для захисту від відьом, чортів і вурдалаків. Насіння маку розсипали на могилі людини, котру вважали чаклуном. Насінням маку виводять псування з будинків. Взагалі, мак є найбільш вживаним насінням для очищення і захисту від злих чар.

Цибуля та часник (насіння, а не цибулини) – ці обереги мають найбільш виражені і популярні властивості, підсилити котрі, бажає кожен. Це багатство, благополуччя і достаток. Насіння, зібране після цвітіння рослин, має особливу енергетику для приваблення достатку.

ВАЖЛИВО! Обереги з насіння мають корисну дію лише упродвж одного року. Такі обереги виготовляються перед Колядою у грудні.  Сумургові дні з 19 грудня до 07 січня за новим календарем. А через рік їх необхідно замінити на свіжі.