Особливу енергетику, окрім матеріалів, з яких виготовляється оберіг, має його символіка, котра несе психосоматичний вплив на біоенергетичне поле людини. Про тварини-символи в оберегах ми розповімо у цій статті:

Олень – обережний символ, котрий використовується декілька тисяч років. Це символ влади, статусу і благополуччя.  Олень був головним символом царських скіфів. І до сьогодні олень вважається символом благородності і статусу у суспільстві. Цей символ дає заряд на кар’єрне зростання, успіхи у веденні господарства, везіння і багатство.

Лелека – як вже повідомлялось раніше, лелеки є посланцями Дерева Життя, котрі розносять по світу його насіння. Лелеки є оберегом сімейного щастя і затишку. Дітонародження і кохання.

Журавель – оберіг для подорожуючих. Журавель надає сил для повернення додому. Журавель є провідником енергії землі і зв’язку з батьківщиною. Він супроводжує у подорожі і на війні, надаючи сил, для повернення додому.

Зозуля – символ довголіття. Зозуля пророчить людині довгих років життя. Зозуля, за міфами є провідником душі після смерті до вирію, тому їй відомо, скільки часу відведено людині у цьому житті. Також зозулі здійснюють зв’язок людини з її пращурами у вирії.

Тур (Бик, віл, корова) – символ вдачі і багатства. Корова це символ забезпеченого в ситого життя.

Кінь – символ волі до премого і цілеспрямованості. Важливий атрибут успіху. Так, як і корова, кінь символізує багатство і забезпеченність, але, якщо Тур дає наснагу до буденної праці і успішність в домогосподарстві, то кінь підсвідомо уособлює розвиток і нові завоювання.

Бджола – важливий символ плодючості. Оберіг для жінок і дівчат. Бджоли опилюють дерево життя, надаючи плодючості його насінню. Вважається оберегом жіночої плодючості і сімейного благополуччя.

Змії, плазуни і жаби – ці тварини також несуть плоди Дерева Життя, але вже ті, котрі попадали на землю. Вони є оберегом від злих чарів та чорної магії. Що стосується жаб, змій та лазунів, то їх не рекомендується зображувати на оберегах для повсякденного життя тому, що ці тварини несуть негативний психосоматичний заряд. Їх ивикористовують лише чаклуни і ворожки, котрі в своїй практиці постійно зіштовхуютьс з чорною магією.

Хижі звірі (окрім котів і собак) – елементи войовничої магії. Для повсякденних орберегів використовувати зображення хижих тварин не рекомендується, окрім котів і собак, котрі є символом захищеності оселі. Насправді, зображення хижих звірів, пейзажів із зображенням негоди чи картин катаклізмів, на зразок “останній день в помпеї” не рекомендується тримати в оселях і в приміщеннях, оскісльки вони мають психосоматичний вплив на підсвідомість, котьра негативно впливає не лише на психічне, а й на фізичне здоров’я людини.

Кіт і собака – символи захищеності. Бажано зображувати їх разом. Лише кіт, або сам собака  на оберезі символізують неповну захищеність оселі.

Важливим є матеріап, з якого виготовлений символ. Зазвичай їх роблять з муки, або з глини. Смвол з муки відрізняється своєю недовговічністю і має бути утилізорваний після різдва у наступному році.