Як ми вже описували в попередніх статтях, оберіг це не просто виріб чи фігурка, а набір біоенергетичних матеріалів і символів, трі діють на біоенергетичному і психосоматичному рівні, оберігаючи життя людей, їх здоров’я, сім’ю і житло від дії негативних енергій. І найбільш сильними біоенергетичними матерілами є насіння рослин і дерев, котре має позитивну концентровану енергію. Щодо оформлення оберегів, то тут відките поле для фантазії:

Оберіг – композиція з насіння і лози

Оберіг – композиція на вінику

Оберіг картина

Оберіг – пляшка наповнена насінням з оздобленням

Оберіг – прозора пляшка з пошарови засипанням насіння

 

Оберіг – мотанка, котра накриває баночку, або мішечок з насінням

Оберіг – мішечок з насінням

Як бачите, зробити справжній дієвий оберіг не так вже й складно, але варто знати властивості того, чи іншого насіння. Нагадаємо, що все насіння, котре не перестояло більш, як обну зиму, має концентровану життєву енергію, котра захищає від дії негативних енергій. Але, деякі рослини мають більш чітко виражені властивості, котрі можуть не лише захистити, а й виправити деякі недоліки в житті тієї чи іншої людини. Читайте уважно рекомендації: рослини-обереги  і тваринна смволіка оберегів. Окрім цього є ще й релігійна обережна символіка, про котру ми розповімо пізніше.

Насння для такого берега заготовляють упродовж осені, дбре висшують, а сам оберіг виготовляють в період з 19 грудня по 07 січня. Це час Сімурга. Він охоронець насіння, дітей і нового життя, посланник Дерева Життя. 07 січня, з приходом коляди такі обереги даруються близьким, котрим ми зичимо гарного і вдалого року, а тим насінням, котре залишаеться невикористаним після виготовлення оберегів, потрібно засіяти у господі з побажанням гарного і врожайного року.