Той набір рефлексів, котрий дозволив нашим пращурам виживати в дикій природі, согодні здатен нас знищити. Річ у тому, що більшість людей не здатна керувати своїм організмом за допоиогою розуму, але наша підсвідомість, котра складається з безлічі рефлексів, чудово з цим справляється.

Для прикладу, коли наші пращури бачили небезпечного хижака, їх умовні рефлекси спричиняли різкий вприск цукру в кров. Таким чином, втікаючи від небезпеки, цукор надавав додаткових сил м’язам, щоб утекти від небезпеки. На сьогоднішній день такої небезпеки майже не існує, але рефлекси залишились. Сьогодні, коли ми бачимо образ ребезпечного хижака, змію чи навіть картину з зображенням шторму на морі, ми не лякаємось. але наша підсвідомість цього не знає. умовний рефлекс спрацьовує, і в кров поступає додатковий цукор. Оскільки ми не втікаємо щодуху і не боремось за своє життя, цукор не виробляється так швидко, як це потрібно, і тому шкодить нашому здоров’ю і самопочуттю.

Це явище називається психосоматикою. Не лише образи можуть нашкодити нашому здоров’ю, а й інші символи і речі, котрі пов’язані з неприємними спогадами і асоціаціями. При цьому немає необхідності розуміти це розумом. Наша підсвідомість реагує на них рефлексорно вмикаючи ті чи інші хімічні і фізіологічні процеси в організмі. Кожне почуття, будь то щастя чи образа, це фізіологічний процес, котрий супроводжується хімічними змінами в організмі. Почувши музику, під яку ви вперше поцілувались, ви щоразу будете рефлексорно переживати ті ж самі почуття і фізіологічні зміни в організмі, що і в той момент, коли цілувались.

Таким чином, символізм в житті має досить важливе значення для людини. Саме тому, при виготовленні оберегів і облаштуванні житла це необхідно враховувати. Якась річ ваших батьків, чи старий одяг, може викликати рефлекси, пов’язані з почуттями, котрі ви в ньому пережили. Символи можуть надихати на великі звершення або пригнічувати. Якщо в будинку висить картина з зображенням хижака, то її власник рано чи пвзно обов’язково страждатиме на діабет. Якщо ви залишите собі речі, котрі нагадують про образу, то онкологічна хвороба в майбутньому вам забезпечена. Речі і образи, котрі нас оточують, гіпнотизують нас, керуючи нашою підсвідомістю і самопочуттям. Тому, раджу не ставитись до символізму легковажно і необережно.