На перший погляд, розповіді про те, що успішність людини залежить від того, як вона розташовує своє робоче місце, свое положення під час релаксації, це забобони. Але, насправді це не так, і цьому є наукове обгрунтування. Згідно фен-шуй, робочі зони, котрі відповідають за успішність, багатство та навчання знаходяться на сході. Православна церква, котра будувала свої храми на місці давніх капищ, розміщувала алтар таким чином, щоб положення людини було обличчям на схід. І це дієво.

Справа в тому, що людський мозок здатний взаємодіяти з магнітним полем землі. Є люди більш чутливі до цього поля і в них підіймається тиск і виникає головний біль під час магнітних бурь, а є ті, хто його не відчуває. Але, навіть у нечутливих до магнітного поля людей, збільшується втомлюваність і знижується увага.

Все це тому, що людський мозок має своє власне магнітне поле. Численні досліди в області біомагнетизму виявили і дослідили його. Магнітне поле  виникає в наслідок активної передачі зорових сигналів від очей до мозку. Чим активніша і напруженіша зорова діяльність, тим сильніше магнітне поле. Коли людина спить, чи просто закриває очі, інтенсивність магнітного поля знижується в десятки разів.

Найцікавіше те, що полюси магнітного поля розташовані в області вух:

Таким чином, праве вухо є південним полюсом мозку, а ліве вухо північним. І, як звичайні магніти, наближаючись один до одного намагаються повернутися так, щоб полюси співпадали, так і в мозку людини виникають напруження, котрі діють на мозок до тих пір, поки силові лінії магнітного поля мозку не співпадуть з силовими лініями магнітного поля землі. Звідси втома і головний біль.

Так от, якщо людина займає таке полодення самостійно, ці напруження зникають. А така позиція виникає лише тоді, коли людина знаходиться у положенні обличчям на схід. Тому розташування робочого місця таким чином, щоб людина знаходилась на ньому обличчям на схід, знижує втомлюваність і забезпечує максимальну ефективність в роботі і навчанні.

Оле не тільки магнітне поле землі впливає на наше самопочуття. не полінуйтесь завести собі звичайний учнівський компас, щоб перевіряти місця, де ви проводити багато часу. Ви здивуєтесь, але магнітне поле у приміщеннях неоднорідне. Металеві частини конструкцій будівлі, система централізованого опалення, холодильник та інші предмети, здатні утворювати в будинку власні магнітні бурі. Зазвичай, у цих місцях стрілка компасу не показує на північ, а суттєво відхиляється. Тому, при виборі своєї робочої зони, важливо дослідити такі місця компавом, вибрати місце, в якому відсутні викривлення магнітного поля і розташуваттися так, щоб обличчя під час роботти було направлене на схід.

Розташування робочої зони в місцях, де викривлене магнітне поле, зазвичай призводить до швидкого нервового виснаження, а в будинку в таких місцях найбільш поширені сварки та прояви агресії.