Як відомо, вишиванки здавна вважались оберегами, а узори на них були символічними. Символи богів обов’язково мали бути присутні у вишивці. Тому важливо було знати не лише вигляд цих символів, а і їх значення:

АЛАТИР (Серце Рода) Найпоширеніший і прадавній знак, котрий символізує саме життя і вічне його джерело. Здоров’я, щастя і все життєві блага знаходяться під охороною цього символу.

 

ПОЗВИЗД (Дух Рода) Позвизд, дух рода і повелитель вітрів. Він покровитель подорожуючих і воїнів у воєнних походах. Насправді, саме Позвизд у прадавній релігії був Богом Війни. Оберег для воїнів і подорожуючих.             

 

ПЕРУН (Голос Рода) Бог Мудрості і Справедливості. Чомусь Перуну приписують покровительство над війною, але це зовсім не так. Перун бог справедливий. У Перунів день (великдень) влаштовувались важливі справи і суди. Воїни, коли йшли захищати свою землю, молилися Перуну. Але просили вони не перемоги, а справедливості.

 

СІМУРГ (Дух Дерева Життя) Бог життєдайного вогню. Грізний змієвовк не страшний а добрий. Його грізний вигляд потрібен, щоб проганяти чудовиськ і мерзоту від дітей, котрих він оберігає. Саме в сімургові дні, котрі припадають на період з 19 грудня до 7 січня, освячується вогнем насіння, котре має зійти на весні. Саме в його дні робляться обереги з насіння, а в останній день засівають з добрими побажаннями. Саме День Сімурга 19 січня, став днем Св. Миколая в Християнській традиції.

МОКОША (Дух Землі) Вся сила матері Землі, це Мокоша. Вона оберігає жінок, сімейне щастя і достаток. Вона символ родючості. В її руках нитки долі усіх людей і ріг достатку, котрим вона обдаровує всіх достойних.

 

ДАЖБОГ (Дух Сонця) Каган дня. Він править небом від стрітеня до зпасу. В його руках врожаї і тепло. Він бог працьовитості і успішності. Він цілий рік охороняє денне небо на чотирьох змінних конях (Коляда, Ярило, Купало і Сивояр), котрі також вважались сезонними божествами.

 

ХОРЕС (Дух Місяця) Каган ночі. Він править небом від зпасу до стрітеня. У його владі оновлення і відродження. Оздоровлення і відпочинок. Смерть і відродження. Він оберігає сон людей, тварин і птахів, оберігає і надає сили землі взимку. Відповідає за її родючість у наступному році.