Настойка з березових бруньок

Настойка березових бруньок (варіант 1)

20 г березових бруньок,

100 мл 70%-ного спирту

Сировину залити спиртом та наполягати 3 тижні. Віджати, профільтрувати і зберігати в темній посудині в прохолодному місці подалі від світла.

Приймати настоянку з березових бруньок 3 рази на день по 15 – 30 крапель на 1 ст. ложку води.

Бруньки містять ефірну олію (3,5 -8%), флавоноїди, смолу, дубильні речовини.

Застосовується настойка з березових бруньок при виразці шлунка, як жовчогінний і сечогінний засіб, при розладах і різних болях у шлунку, при незваренні, при водянці (виникає від запалення нирок), при будь-яких інших видах по проти дрібних круглих глистів (гострики, аскариди), при хворобах шкіри (напр. екземі), невралгічних болях, міозитах, при хворобах сечового міхура.

Приймають настоянку при набряках серцевого походження, при хворобі печінки, при захворюваннях органів дихання (ларингіті, бронхіті, трахеїті). Зовнішньо застосовується для лікування ран (примочки, промивання), для втирання при ревматизмі, при саднах, пролежнях, хронічних гнійних ранах, трофічних виразках. При артритах та ревматизмі роблять компреси на суглоби. При холері можна приготувати настойку на горілці: на 500 мл горілки додати півпляшки березових бруньок, наполягати протягом місяця. Вживати по одній чарці щогодини до припинення блювоти.

У зв’язку з подразливою дією на нирки настій, відвар і настойку березових бруньок застосовують як сечогінний засіб, але з дозволу лікаря.

Настойка з березових бруньок (варіант 2)

50 г березових бруньок,

500 мл 40%-ного спирту або горілки

Сировину настояти 10 діб, потім профільтрувати.

Приймати по 1 ч. ложці з водою 3 рази на день за 15-20 хв до їжі.

При подагрі приймати по 15 – 20 крапель з водою 3 рази на день.

Березові бруньки збирають ранньою весною, коли вони набухають, але листя ще не розпустилося. Для збирання бруньок зрізають або збирають на лісосіках молоді гілки. Висушують на горищах або в сараях, після чого обмолочують, ударяючи по дошці. Термін зберігання висушених бруньок – 2 роки.

Довго застосовувати цю настойку березових бруньок не слід.

Настоянка березова на прополісі

Ця настойка готується на прополісній основі.

45%-ної горілки,

200 г прополісу,

березовий сік

Подрібнити прополіс, насипати у пляшку, залити горілкою та струшувати півгодини. Потім наполягати 3 доби, періодично струшуючи.

Перед вживанням настойку можна розбавити березовим соком, який і сам є тонізуючим напоєм.