Міфи України

“Книга русинів”

ПОЧАТОК  Цей розділ оповідає світогляд пращурів українців, Їх бачення зародження світу і життя. Це бачення визначає етнічну культуру і характер давнього народу, котрий є протоукраїнцями.

ЗАБУТТЯ  Розділ оповідає про довершення світу богами, котрі є пращурами українців. Їх значення для етнічного віросповідання і міфологію походження. Міфологія розповідає про походження основних чеснот “поконів”, котрі відрізняли наших пращурів від інших і визначали характер нації.

УКРАЇНА   Міф про походження України. В давнину словом “Україна”, називалась “Східно-європейська рівнина” Величезна рівнина, вкраєна горами з усіх боків. Арпати, Альпи, Уральський хребет і Кримські гори, називались Перуновими валами. Ще до середніх віків, використовуваллась географічна назва “Україна”, а з часом, їй на зміну прийшла наукова назва “Східно-європейська рівнина”.

ВАРИ  Історія народу ВАР (Обрані, Обрени, Обри, Варяги, Русини). На давній мові слово ВАР, означало “Обрані”. Легенди цього народу, надані їх нащадками, відрізняються від нормандської гіпотези їх походження. За міфологією варягів, цей народ є корінним населенням України.

СЛАВА  Варязька легенда про хоробру княгиню Славу, котра врятувала весь рід народу Вар. Також легенда розповідає про походження назви “Слов’яни”, з котрими Вари заприятилювали ще з давніх часів. Співпраця варів зі слов’янами стала визначальною у формуванні етносу і історії створення Русі.

ВІЛЬНИЙ ШЛЯХ  Розповідає про розкол серед сколотів і вихід варів з окремим союзом масагетів (Союз вільних племен). Про організацію торгівельних шляхів між слов’янськими племенами і варами Хорезма.

ВИГНАННЯ ГОТІВ Історія союзного племені язигів, котрі потрапили у рабство до Риму. Іх воїни асимілювали серед місцевого населення бритів. Коли закінчився термін служби, язиги зі своїми британськими сім’ями повернулись до України. Іх військова організація і нова легіонерська культура дозволила взяти під контроль придніпров’я, з центром на Київській Русі. Це призвело до війни з варами, котрі об’єднали проти них вільні дружини (гуни).

ГУНИ  Особливий соціальний устрій варів, дружини (гуни), дозволив організувати велику військову цивілізацію. Довга війна з готами, котрі вступили в союз з Римом, призвела до створення найбільшого в історії Євразії союзу племен, котрий увійшов в історію, як “Гуни”.

ПОВЕРНЕННЯ ОБРРАНИХ   Цар ефталітів, у союзі з якими жили вари, захотів влади гад тюрками. Оскільки Тюркський Каганат був дружнім і братнім народом для варів, вони були противниками війни. Але без допомоги варів, ефталіти не мали шансів на перемогу над тюрками. Тоді ефталіти підлаштували вбивство посла тюрків на землях варів. Засліплені помстою, тюрки знищили мирні міста варів, і спалили столицю Кият…

КИЇВСЬКА РУСЬ  Після розпаду Великої Болгарії, сини кагана Кубрата розділились. Каган Баян, потерпів порразку від Хозарського царства, врятувавшись на острові Урус Кияву (Оболонь). Після розподілу земель між Аварським Тудуном і Хозарами по праву і ліву сторону Дніпра, Урус Кияв і Хортиця, залицились нейтральними. Варяги, заселяючи острова по дніпру, створили нову націю, котра отримала назву Русини…